PRACOWNIE TERMINALOWE Bydgoszcz

PRACOWNIE TERMINALOWE

Pracownia terminalowa vCloudPoint stanowi dedykowane rozwiązanie dla szkół, będące alternatywą dla tradycyjnych pracowni komputerowych.
Wykorzystanie terminali komputerowych vCloudPoint przynosi szereg korzyści finansowych, związanych z bezpieczeństwem oraz poprawia komfort pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Jest to nowoczesna i efektywna pracownia informatyczna, która może być rozbudowywana o dodatkowe komponenty, tworząc różnorodne przestrzenie edukacyjne, takie jak pracownie językowe, przyrodnicze, laboratoryjne czy też interdyscyplinarne miejsca do pracy projektowej.

W ramach pracowni terminalowej vCloudPoint, stanowiska działają niezależnie od siebie, a przetwarzanie danych odbywa się centralnie na serwerze.
Uczniowie mają wyodrębnioną przestrzeń dyskową dostępną do ich dyspozycji, co zapewnia indywidualność i bezpieczeństwo danych.
Natomiast nauczyciele czy administratorzy zarządzają środowiskiem pracy przy użyciu oprogramowania vMatrix i NetSupport School, co umożliwia efektywną kontrolę i wsparcie edukacyjne.

PRACOWNIE TERMINALOWE

Terminale komputerowe vCloudPoint zero client S100 i V1 stanowią przełomowe rozwiązanie, które oferuje lepszą alternatywę dla tradycyjnych urządzeń typu thin/zero client.

Dzięki integracji z oprogramowaniem vMatrix Server Manager, terminale vCloudPoint są nie tylko solidne, ale także łatwe w instalacji, obsłudze i zarządzaniu.
Stwórz pracownię terminalową bez konieczności rezygnowania z jakości obrazu oraz bez dodatkowych nakładów na infrastrukturę IT.

Terminal komputerowy vCloudPoint S100 i V1 to niewielkie, kompaktowe urządzenia, które łączą stanowisko użytkownika końcowego (monitor, urządzenia wejściowe, peryferia USB) z serwerem – hostem.
Jednym hostem można bezpiecznie obsłużyć nawet 99 użytkowników, którzy mogą jednocześnie i niezależnie od siebie korzystać z jego zasobów dzięki współdzieleniu.
Użytkownicy pracowni terminalowej obsługują terminal tak jak standardowy komputer PC, korzystając z pulpitu Windows, jednakże przetwarzanie danych odbywa się na komputerze centralnym.
Wszystkie urządzenia są skonfigurowane w ramach jednej sieci terminalowej.

Jeśli szukacie Państwo urządzeń wielofunkcyjnych skorzystajcie z kontaktu e-mailowego (kmk@kmk.info.pl), telefonicznego (52 328-96-20), oraz odwiedźcie nas osobiście w naszej siedzibie w Bydgoszczy przy ul. Kurpińskiego 12/11a.

ul. Kurpińskiego 12, lokal 11a
85-096 Bydgoszcz